Mimarlık Uygulama Proje Restorasyon San. Tic ve Ltd. Şti. 1990 yılında İstanbul'da kurulmuştur. Firma günümüze kadar çeşitli inşaat ve proje alanlarında faaliyet göstererek sektördeki yerini almıştır. Kuruluştaki profili sivil mimari restorasyonu olan firma, daha sonra yoğun olarak konut sektörü proje ve inşaatında çalışmalarını sürdürmüştür. Birçok projede arsa seçimi, alımı, proje tasarımı ve inşai uygulama hizmetleri de vermiştir. Şirket bünyesinde bir ahşap üretim tesisi bulunmaktadır. Son iki senedir taahüt işlerinde sanayi tesisleri uygulamarıda yapılmaktadır. Firmamızın bu çalışmalar ışığındaki faaliyetleri günümüzde de sürmektedir...

"Mimarlık Uygulama", İkitelli O.S.B. Çevre Sanayi Sitesinde bulunan üretim merkezi ve ofis biriminden oluşmaktadır. 1.250 m² üzerine kurulu ahşap üretim tesisimizde hertürlü ahşap imalatlarımızı gerçekleştiriyoruz. 35 kişiden oluşan tecrübeli imalat kadromuzda marangoz (mobilyacı, ahşap strüktür, doğrama, ince ahşap detay uzmanı), cilacı, boyacı ve elektirik teknikerleri bulunmaktadır. Mimari proje ve imalata yönelik detaylar ofis kadromuzdaki mimarlar tarafından yapılmaktadır. Hayata geçirdiğimiz inşaat uygulamarının büyük bölümünü kendi ekibimizle yürütüp gerçekleştiriyoruz...

STŰDYO RESİMLERİ   İMALAT RESİMLERİ


SİZİN İÇİN NELER YAPABİLİRİZ ?

1

RESTORASYON

Ahşap panel eski eser uygulamalarında ilk defa strüktür sistemi tarafımızdan kullanılmış (1999), 60-70 m²lik alanlar kolon ve sarkan kiriş kullanılmadan aşılmıştır. Yine Türkiye’de “spiral sash balance giyotin pencere uygulamaları” (1989) ilk defa firmamız tarafından uygulanmıştır.

Günümüz teknikleri ve çağdaş malzeme ile aslına uygun yapım ana prensibimizdir.

2

DEKORASYON

Proje ve detayları firmamız tarafından yapılan, mimari üslup ve karakter taşıyan dekorasyon uygulamalarımızda mobilya tasarımı, üretimi ve uygulaması firma bünyesinde bulunan imalat grubu tarafından yapılmaktadır.

3

OFİS

Günümüzde ofis sadece mobilya ve dört duvardan oluşmamaktadır, büyük zamanımızı geçirdiğimiz ofisler bizlere enerji ve mutluluk vermelidir.

Tasarımla başlayan bu yolculuk, son rötuşuna kadar kendi personelimiz tarafından yapılmaktadır.

4

İNŞAAT

Tasarım ve projesini kendimizin yaptığı uygulamalar ve grubun içinde oluşturduğumuz enerji sektöründe yer alan İpragaz A.Ş. firmasının tüm tesislerindeki güçlendirme, iyileştirme ve tadilat işleri firmamız bünyesindeki bir grup tarafından yapılmaktadır.